


| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 850 fF |
| Length | 2.15 mm |
| Width | 1.35 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 6 |
| Leakage Current | 1 µA |
| Height | 1 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 1.3 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Tin |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Max Power Dissipation | 200 mW |
| Peak Pulse Current | 1 A |
| Number of Channels | 4 |
| Max Reverse Leakage Current | 1 µA |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 6 V |
| Reverse Standoff Voltage | 3.3 V |
| Clamping Voltage | 10 V |
| Power Line Protection | Yes |
| Max Surge Current | 5 A |
| Number of Bidirectional Channels | 4 |
| ESD Protection | Yes |
| Test Current | 1 mA |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Schedule B | 8536300000 |
| Voltage ESD Contact | 8 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 15 kV |
| Diode Capacitance | 1.2 pF |
| Breakdown Voltage | 6 V |
Stock: 1727
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12941
Ext.Price$0.12941
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12941 | $0.12941 |
| 10 | $0.11610 | $1.16100 |
| 50 | $0.10416 | $5.20800 |
| 100 | $0.09289 | $9.28900 |
| 500 | $0.08284 | $41.42000 |
| 1000 | $0.07937 | $79.37000 |
| 3000 | $0.07605 | $228.15000 |
| 5000 | $0.07213 | $360.65000 |
